Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Хто з ФОПів не сплачує ЄСВ у 2021 році?

Фахівці ПФУ навели перелік умов, за яких ФОпи мають право не сплачувати ЄСВ з 2021 року

Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зазначає, що з 1 січня 2021 року запрацювали норми Закону України №592-IX від 13.05.2020 року, яким знижено ЄСВ-навантаження для деяких ФОПів. Так, від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе звільняються наступні категорії платників:

  • особи, які провадять незалежну професійну та іншу діяльність, та одночасно зареєстровані фізичними особами-підприємцями;
  • фізичні особи-підприємці та незалежні професіонали, що мають основне місце роботи, та за них роботодавцем було сплачено страховий внесок, у розмірі не менше мінімального;
  • фізичні особи-підприємці (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств, які не отримали дохід (прибуток) у звітному періоді;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю;
  • фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну  та іншу діяльність, та отримують пенсію за вислугу років.

Окрім того, Законом передбачено списання заборгованості зі сплати єдиного внеску ФОПам-загальносистемникам, починаючи з 1 січня 2017 року по 1 січня 2021 року, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми заборгованості. Для цього підприємці повинні протягом 90 календарних днів з дати набрання чинності Закону подати держреєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу звітність з ЄСВ за 2017-2020 роки, якщо вона не була подана раніше, та заяву про списання недоїмки та штрафів.

***

Читайте також: Знайомимося з розмірами ЄСВ та єдиного податку для І та ІІ груп на 2021 рік

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +