Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Чому ФСС влітку може призупинити фінансування лікарняних?

У Законі №1105 буде виключено через набрання чинності Закону №1053 норма, яка давала права на фінансування ФСС лікарняних. Але Комітет ВРУ наголошує, що застраховані особи зможуть повністю реалізувати своє право на виплати лікарняних

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розповідає, що останнім часом в засобах масової інформації з’являється інформація щодо скасування окремих страхових виплат Фондом соціального страхування України, зокрема щодо припинення з 30 червня 2021 року застрахованим особам виплат за листками непрацездатності.

Така стурбованість у спільноти викликана із прийняттям Закону України №1053 «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» та змістом деяких його норм.

Варто зауважити, що питання виплат лікарняних врегульовано трьома законами – Основами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та новим Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», яким запропоновано не припинення страхових виплат, а навпаки введено ще один вид виплат, зокрема на період реабілітації внаслідок захворювання або травми.

Разом з тим, з метою усунення техніко-юридичних неузгодженостей у законодавстві з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на найближчому засіданні планує розглянути законопроект №5187 та альтернативний до нього проект №5187-1, які передбачають внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Запевняємо, що Комітет зі свого боку зробить все можливе, щоб якнайшвидше вирішити питання, яке непокоїть спільноту й дозволить в повній мірі реалізувати мету важливого для всіх нас Закону про реабілітацію у сфері охорони здоров’я.

Застраховані особи не відчують ніяких обмежень у зв’язку з прийняттям Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Лікарняні , Фонд соцстраху

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі