Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Чи сплачує фізособа-«єдинник» ЄСВ у разі відсутності доходу?

Фізособи-«єдинники» сплачують ЄСВ за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні

ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є ФОП, в тому числі ФОП – платники ЄП.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону №2464 для ФОП – платників ЄП ЄВ нараховується – на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – це сума ЄВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону №2464).

Частиною 5 ст. 8 Закону №2464 для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка ЄВ, що дорівнює 22% бази нарахування.

ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону №2464).

Право на звільнення від сплати ЄВ за себе мають, зокрема ФОП – платники ЄП за умови, що вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 4 ст. 4 Закону №2464).

Таким чином, ФОП – платники ЄП сплачують ЄВ за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є ФОП за умови, що вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 

Від редакції: Зауважимо, що з січня 2021 року та до кінця травня фізособи-«єдинники» І групи звільнені від сплати ЄСВ. Додамо, що ФОПи-працівники, які сплачують ЄП, мають право не платити ЄСВ, якщо за них роботодавець сплатив ЄСВ не менше мінімального внеску

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ДПС у Хмельницькій області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі