Важливі теми
  • Посилання скопійовано

З 2 вересня діють зміни до інструкції щодо нарахування ЄСВ

Зміни внесено в частині нарахування та сплати ЄСВ платниками, які призвані на військову службу з числа резервістів, та відображення особливостей визначення бази нарахування ЄСВ для працівників резидента Дія.Сіті. Ці зміни почали діяти з 2 вересня

З 2 вересня діють зміни до інструкції щодо нарахування ЄСВ

Наказом Мінфіну від 28.07.2022 р. №216 (зареєстровано в Мін'юсті 15.08.2022 р. за №914/38250) затверджено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Його опубліковано в "Офіційному віснику" від 02.09.2022 р. №68.

Зміни вносяться в частині:

1) нарахування та сплати ЄСВ платниками, які призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, на весь строк їх військової служби та передбачення для зазначених платників подання заяви після звільнення з військової служби. З огляду на це, оновлено й форму Заяви, додаток 1 до Інструкції;

2) відображення особливостей визначення бази нарахування ЄСВ для платників єдиного внеску резидента Дія.Сіті.

Так, якщо ФОП  і особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія.Сіті у порядку та на умовах, передбачених Законом «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», то такі платники звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавець (резидент Дія.Сіті) сплатив страховий внесок за них у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

При цьому, якщо роботодавець (резидент Дія.Сіті) за таких осіб сплатив страховий внесок за місяці звітного періоду у розмірі менше ніж мінімальний страховий внесок, то такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавець (резидент Дія.Сіті) сплатив страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. Самостійно визначена такими особами база нарахування не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Правил ненарахування та несплати ФОПами-працівниками резидента Дія.Сіті в Інструкції раніше не було. Тепер вже чітко прописано, що звільнення від сплати ЄСВ у ФОПів-основних працівників, яке почало діяти з 1 січня 2021 року, поширюється й на працівників резидента Дія.Сіті.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»