• Посилання скопійовано

Особливості перереєстрації платника ПДВ-правонаступника

Перереєстрація платника здійснюється шляхом внесення відповідного запису до реєстру на підставі реєстраційної заяви за ф. №1-ПДВ протягом 10 р.д. що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації

Особливості перереєстрації платника ПДВ-правонаступника

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що Порядок реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ регулюється статтями 183 – 184 Кодексу та регламентується розділами ІІІ – V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233 зі змінами (далі – Положення №1130). 

У разі перетворення юридичної особи – платника податку або зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування  (прізвища, імені та по батькові) платника податку і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку проводиться перереєстрація платника податку (абзац другий пункту 183.15 статті 183 Кодексу). 

Перереєстрація платника податку здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені статтею 183 Кодексу для реєстрації платників податку, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників податку. 

Порядок проведення процедур перереєстрації визначено розділом ІV Положення №1130, згідно з якими для перереєстрації платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву за ф. №1-ПДВ, форма якої визначена додатком 1 до Положення №1130, з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації. Заява подається засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». 

У разі перереєстрації платника ПДВ на підставі заяви за ф. №1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» дата реєстрації платником ПДВ та індивідуальний податковий номер платника ПДВ не змінюються. 

У разі якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрація платником податку анулюється відповідно до статті 184  Кодексу (абзац шостий пункту 183.15 статті 183 Кодексу), а платник податку  має визначити податкові зобов’язання відповідно до пункту 184.7 статті 184 Кодексу

  • Бланк Реєстраційної заяви платника податку на додану вартість форми №1-ПДВ (далі – Заява), особливості її складання і подання, а також іншу корисну інформацію дивіться на нашому сайті за посиланням.

  • Форму Заяви затверджено наказом Мінфіну від від 14.11.2014 №1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

  • Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.

  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про ПДВ дивіться за посиланням.

Джерело: ДПС у Львівській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»