Оформлення результатів перевірок підприємців - окремий порядок
Вилучено з «Моїх новин»
Проект наказу Мінфіну "Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, платниками податків – фізичними особами”
28.11.20121 187
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
На сайті ДПСУ оприлюднено проект Наказу Мінфіну, який встановлює єдині вимоги до порядку оформлення результатів документальних перевірок платників податків – фізичних осіб.
Метою проекту є приведення наказу ДПАУ від 24.12.2010 №1003 у відповідність до чинного законодавства та забезпечення можливості виконання органами ДПС належного контролю за повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків і зборів.
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
В Україні автоматизують арешт банківських рахунків боржників, проте на час воєнного стану українці зможуть «розблокувати» до 15 тис. грн. Докладніше у новині
З травня 2026 р. нехарчові товари в онлайн-магазинах і на маркетплейсах перебувають під тим самим наглядом, що й у звичайних (офлайн) магазинах. І це лише початок – адже за рік, у травні 2027 року, в імпортерів, маркетплейсів та ФОПів виникнуть нові обов’язки
Держфінмоніторинг звертає увагу на випадки, коли вартість покупки не корелює з офіційними доходами. Окремий маркер ризику – внесення готівки через різні банки з повторним використанням одних і тих самих документів
У ході слідства встановлено, що директорка компанії-імпортера не відобразила у податковій звітності реальні обсяги постачання товару на суму понад 90 млн грн. З цієї суми понад 15 млн грн становив ПДВ, який необхідно бути сплатити до бюджету
На час дії воєнного стану роботодавці мають певні послаблення, зокрема діє мораторій на планові перевірки Держпраці. Але як перевірятимуть роботодавців після війни? Відповідь на це запитання — у новому Законі №4840
Чи зобов’язаний ФОП на загальній системі оподаткування у 2026 році сплачувати ЄСВ за себе в періоди, коли підприємницька діяльність не ведеться і дохід не отримується?
Податкові накладні постачальника складені у серпні 2025 року та були зупинені в ЄРПН. 05.05.2026 р. регіональна комісія прийняла рішення про їх розблокування. Чи має підприємство право включити суми ПДВ за такими податковими накладними до податкового кредиту у квітні 2026 року?
Як у об’єднаній звітності правильно відобразити дохід у вигляді орендної плати за земельний пай, якщо власником паю є неповнолітня дитина, а кошти фактично отримує її мати як законний представник?
ТОВ на ЄП ІІІ групи за ставкою 5% планує отримати від єдиного учасника 2 млн грн як внесок до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу та з попереднім внесенням змін до статуту. Як ДПС на практиці оцінює оподаткування такого внеску єдиним податком, якщо ПКУ прямо звільняє лише внески до статутного капіталу, і які дії допоможуть мінімізувати податкові ризики?
ФОП на ІІІ групі єдиного податку зі ставкою 3% та реєстрацією платником ПДВ планує придбати люцерну у фізособи за готівку, за власні кошти, для подальшого продажу юрособі — платнику ПДВ. Чи є така операція правомірною, які первинні документи потрібно оформити, чи виникнуть ризики з реєстрацією ПН без податкового кредиту та які податкові ризики слід врахувати?