Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Чи може ДФС закрити підприємство?

Чинне законодавство передбачає, що ліквідувати підприємство може суд. Але податківці можуть бути ініціатором цієї події, тобто звернутися до суду для припинення підприємницької діяльності певного платника податків

ДФС у Київській області інформує, що відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 51 ГКУ підприємницька діяльність припиняється на підставі рішення суду у випадках, передбачених ГКУ та іншими законами.

Підпунктом 20.1.37 ПКУ визначено, що контролюючі органи мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою – підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб’єктів господарювання.

Згідно з п. 67.2 ПКУ, контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:

  • припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб;
  • підприємців;
  • відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
  • скасування державної реєстрації змін до установчих документів.     

***

Читайте також:

Джерело
ДФС у Київській області
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Суд , Ліквідація , ДФСУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?