• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Займаєтесь переробкою давальницької сировини: коли ДПС визнає такі операції нереальними

Вилучено з «Моїх новин»

В ході планової перевірки виробника олії соняшникової виявлено оформлення операції з виробництва цієї та іншої продукції за договорами з переробки давальницької сировини (насіння соняшника), які мають очевидні ознаки удаваних

Займаєтесь переробкою давальницької сировини: коли ДПС визнає такі операції нереальними

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Фахівцями управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області в ході планової перевірки виробника олії соняшникової виявлено оформлення операції з виробництва цієї та іншої продукції за договорами з переробки давальницької сировини (насіння соняшника), які мають очевидні ознаки удаваних.

Такі схеми нерідко застосовуються виробниками рослинної олії для уникнення відповідальності за введення в обіг значних обсягів олійних культур, вирощених в тіньовому секторі економіки, а головне – для приховування об’єкта оподаткування та податкових зобов’язань з ПДВ при постачанні виробленої з неї готової продукції.

У ході перевірки з’ясувалося, що «давальці» не мали можливості для попереднього придбання або самостійного вирощування насіння соняшника у зв’язку з відсутністю необхідних для цього умов. Адже у всіх суб’єктів в ланцюгах псевдопостачання були відсутні у власності та/або в оренді земельні ділянки, сільгосптехніка, не здійснювалось придбання насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів. При цьому не декларувалося придбання послуг зберігання насіння соняшника, його транспортування у інших суб’єктів, не надано до перевірки обов’язкових для складання документів щодо транспортування сировини автомобільним транспортом.

Тому податківцями зроблено висновок про нереальність операцій з виробництва готової продукції саме на давальницьких умовах та донараховано  податкові зобов’язання з ПДВ по операціях з її безоплатного постачання поза умов оформленого правочину на загальну суму 149,5 млн гривень.

Необхідно відмітити, що в нещодавньому рішенні Верховним Судом взято до уваги відповідні докази контролюючого органу при донарахуванні одному з олійноекстракційних заводів ПДВ за аналогічних обставин.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПС у Хмельницькій області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»