Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Кабмін дозволив на час війни деякі позапланові перевірки бізнесу: які саме?

Дозволено проводити протягом періоду воєнного стану позапланові заходи державного нагляду (контролю) з метою виконання міжнародних зобов’язань
Кабмін дозволив на час війни деякі позапланові перевірки бізнесу: які саме?

Кабмін постановою від 17.06.2022 р. № 697 виклав у новій редакції пункт 2 постанови КМУ від 13.03.2022 р. № 303 “Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану”.

За ним протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, виключно на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері:

  • за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;
  • з метою виконання міжнародних зобов’язань України.

Зверніть увагу, що це стосується лише перевірок органами державного нагляду (контролю). ДПСУ до них не належить. Про податкові перевірки під час воєнного стану ми писали тут та тут.

Хоча податківці на початку червня повідомляли, що відтепер і до припинення або скасування воєнного стану в Україні податкові органи здійснюватимуть контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки), крім контролю цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг шляхом проведення фактичних перевірок.

Діє з 22 червня через офіційне опублікування в "Урядовому курʼєрі".

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки , Воєнний стан

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі