• Посилання скопійовано

Чи нарахують штраф при перевірці за несвоєчасну реєстрацію ПН у жовтні 2022 року?

Вимоги законодавства щодо мораторію застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН на період дії війни та/або на період дії карантину не застосовуються

Чи нарахують штраф при перевірці за несвоєчасну реєстрацію ПН у жовтні 2022 року?

ДПС опублікувала аналіз причин, що слугували підставами для задоволення/залишення без задоволення скарг платників податків (єдиного внеску).

У цьому аналізі подаківці навели результати розгляду скаргу платника про накладання штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

 

ТОВ «В»

Перевіркою встановлено факти несвоєчасної реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних за вересень, жовтень 2022 року.

 

Позиція платника податку

У скарзі платник податків посилається на дію пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX ПК України, яким звільнено платників податків від відповідальності за зазначені порушення під час дії карантину, оскільки на момент порушення було продовжено дію карантину.

 

Результати розгляду скарги

Як свідчать обставини справи, з 27.05.2022 внесено зміни до пп. 69.2 п. 69 підр. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК України відповідно до яких, зокрема у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з ПКУ, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 ПКУ, що звільняють від фінансової відповідальності.

При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), не застосовуються.

Беручи до уваги зазначене, дія пункту 52-1 підрозділу 10 розділу XX ПК України не поширюється на встановлені перевіркою порушення.

Враховуючи вищевикладене, рішенням ДПС залишено скаргу платника податків без задоволення.

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»