• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

КМУ просять зайнятися перезавантаженням ДМС

Вилучено з «Моїх новин»

Аналітичні центри закликають КМУ сформувати Комісію для обрання керівника Митниці у травні та сприяти якнайшвидшому проведенню конкурсу, забезпечити у 2025 році перезавантаження Державної митної служби

КМУ просять зайнятися перезавантаженням ДМС

Аналітичні центри, що спеціалізуються на податковій та економічній політиці, звернулися до Шмигаля з таким питаннями.

У 2024 році аналітичні центри активно підтримували проєкт закону про перезавантаження Митниці (№6490-д), як єдиний можливий варіант якісного оновлення Митної служби, комісіями з переважним голосом міжнародних експертів. 

Згідно з нещодавним опитуваннями BRDO, НАЗК, Advanter Group та NDI - податкова та митна служби посідають найвищі місця серед найбільш корумпованих державних органів України, створюючи проблеми для відновлення та розвитку економіки. 

Законопроєкт №6490-д у 2024 році було прийнято - він став Законом України №3977-IX, який набув чинності 31 жовтня 2024 року, передбачав створення Кабінетом Міністрів України конкурсної комісії для обрання голови Державної Митної служби до 31 грудня 2024 року.

Проте станом на 22 травня 2025 року комісія досі не сформована. Це порушує положення Закону №3977-IX, загрожує законсервувати поточну неякісну роботу ДМС та створює ризики невиконання зобов'язань України перед міжнародними партнерами.

Меморандум з МВФ передбачає: “Призначити голову Митної служби до кінця червня 2025 року”, тож відповідно до існуючих процедур проведення конкурсів - загроза невиконання відповідного пункту Меморандуму - є значною.

Крім того, з огляду на необхідність пошуку додаткового фінансування оборони країни у цьому та наступному роках - питання детінізації та мінімізації “сірих схем” є вкрай актуальним, а митні схеми (викривлене декларування, перерваний транзит, зловживання пільгами тощо) - посідають перше місце серед усіх схем тіньової економіки з орієнтовними втратами держбюджету у 120 - 167 млрд грн на рік.   

Крім перезавантаження Митниці - вкрай важливим є встановити якісні КРІ для ДПС та ДМС, спрямовані не на виконання планів, а на мінімізацію tax gap, спрощення процедур, автоматизацію процесів, зниженню необґрунтованого тиску на бізнес тощо. Відповідні ПЗУ зареєстровані у ВРУ (№12359, 12360), важливим є їх якнайшвидше прийняття за основу, із доопрацюванням до 2 читання. 

Аналітичні центри закликають Кабінет Міністрів сформувати Комісію для обрання керівника Митниці у травні та сприяти якнайшвидшому проведенню конкурсу, забезпечити у 2025 році перезавантаження Державної митної служби.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»