Головна Усі новини Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Керівників підприємств пропонують штрафувати за невиконання вимог законодавства щодо захисту інформації

Запропоновано внести зміни до КУпАП щодо невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення захисту інформації

13 липня у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект №6711 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення захисту інформації.

Законопроектом пропонується доповнити КУпАП новою статтею 188-49 "Невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення технічного та/або криптографічного захисту інформації".

Згідно з нею, за невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення технічного та/або криптографічного захисту державних інформаційних ресурсів та/або інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, що циркулюють на об’єктах інформаційної діяльності та в інформаційно-телекомунікаційних системах, внаслідок чого створюється реальна загроза порушення цілісності і доступності державних інформаційних ресурсів та/або конфіденційності, цілісності і доступності інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, передбачено накладення штрафу:

  •  на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів військового управління, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності - у розмірі від 50 до 100 н.м.д.г. (850-1700 грн);
  • за повторні дії, вчинені протягом року після накладення адміністративного стягнення, — у розмірі від 100 до 150 н.м.д.г. (1700-2550 грн).

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Законопроекти , Штрафи , Petya.A

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 23

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?