Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Убытки предыдущих периодов в декларации о прибыли

В строке 7 декларации по налогу на прибыль за ІІ ? ІV кварталы 2011 года задекларирован убыток 100 тыс. грн, который включает: убытки в 2010 г. — 65 тыс. грн (суд принял решение в нашу пользу), 5 тыс. грн — убыток І кв. 2011 г., 30 тыс. грн — убыток ІІ ? ІV кв. 2011 г. В декларации за І кв. 2012 г. в строке 06.5 «Від’ємне значення попереднього звітного року» указана сумма 100 тыс. грн. Будет ли правильно в декларации за І полугодие 2012 г., учитывая изменения, внесенные Законом №4834, в строке 06.5 отразить 25 тыс. грн (100 тыс. х 25%)?

Відповідно до змін, внесених до п. 3 підр. 4 «Особливості справляння податку на прибуток» р. ХХ Перехідні положення Законом України від 24.05.2012 р. №4834-VІ, пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується у 2011 році з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками І кварталу 2011 року є від’ємне значення, сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат ІІ календарного кварталу 2011 року.
Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого — четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від’ємного значення, отриманого платником податку за І квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення; у 2012 — 2015 рр. так: якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше станом на 1 січня 2012 року є від’ємне значення (з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування за 2010 податковий рік), то сума цього значення підлягає включенню до витрат звітних (податкових) періодів починаючи з І півріччя і наступних звітних періодів 2012 року у розмірі 25% суми такого від’ємного значення.
У разі якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом цього і за наслідками наступних податкових періодів 2012 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних податкових періодах; звітних (податкових) періодів 2013 року у розмірі 25% суми такого від’ємного значення та сум від’ємного значення, не погашених за 2012 податковий рік. У разі якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом відповідних звітних (податкових) періодів 2013 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних періодах; звітних (податкових) періодів 2014 року у розмірі 25% суми такого від’ємного значення та сум від’ємного значення, не погашених за 2013 податковий рік. У разі якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом відповідних звітних (податкових) періодів 2014 року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних періодах; звітних (податкових) періодів 2015 року у розмірі 25% суми такого від’ємного значення та сум від’ємного значення, не погашених за 2014 податковий рік. У разі якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом відповідних звітних (податкових) періодів 2015 року, то непогашена сума не підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у наступних періодах. При цьому платники податку на прибуток ведуть окремий облік показника від’ємного значення об’єкта оподаткування, що склався станом на 1 січня 2012 року та включається до витрат наступних податкових періодів і сум, не погашених протягом 2012 — 2015 рр. Таке від’ємне значення погашається у першу чергу. У другу чергу погашається від’ємне значення об’єкта оподаткування, що виникло після 31 грудня 2011 року. Для підприємств з доходом за 2011 рік менше 1 мільйона гривень пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку за наслідками 2011 податкового року є від’ємне значення, то сума такого значення підлягає включенню до витрат звітного (податкового) періоду I півріччя 2012 року та наступних звітних (податкових) періодів до повного погашення такого від’ємного значення.
Таким чином, підприємство залежно від обсягу доходів за 2011 рік у декларації за І півріччя 2012 року враховує у складі витрат збитки попередніх періодів, які рахувалися станом на 01.01.2012 р.:
— з доходом за 2011 рік 1 млн грн та більше — 25% суми такого від’ємного значення; — з доходом за 2011 рік менше від 1 млн грн — сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат звітного (податкового) періоду I півріччя 2012 року.

Джерело
ДФС в Одеській області
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Убытки , Налоговая отчетность , Налог на прибыль

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме