Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Как Гостаможслужба будет отбирать в план-график проверок: утвержден порядок

Минфин утвердил Порядок планирования таможенными органами документальных выездных проверок

Мінфін наказом від 17.08.2020 р. №509 (зареєстрований в Міністерстві юстиції 08.09.2020 р. за №861/35144) затвердив Порядок планування митними органами документальних виїзних перевірок.

Цей Порядок розроблено з метою забезпечення єдиного підходу до формування Держмитслужбою квартальних планів-графіків проведення документальних планових виїзних перевірок підприємств щодо дотримання ними вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних та інших платежів, а також пені, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.

Підставами для включення до плану-графіка документальних перевірок Держмитслужби за результатами аналізу зовнішньоекономічних операцій підприємств із застосуванням системи управління ризиками є:

 • оформлення митних декларацій із звільненням від сплати митних платежів та використанням пільг;
 • оформлення митних декларацій із розстроченням сплати митних платежів;
 • митне оформлення товарів із ризиком неправильної класифікації згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), що впливає на надходження митних платежів до бюджету;
 • митне оформлення товарів із ризиком недекларування або недостовірного декларування складових митної вартості товарів;
 • митне оформлення товарів з ризиком декларування їх митної вартості нижчої, ніж вартість ідентичних або подібних (аналогічних) товарів;
 • митне оформлення товарів за кодами згідно з УКТ ЗЕД, що передбачають їх цільове використання;
 • наявність інформації про виплачені доходи (прибутки) на користь нерезидентів;
 • наявність прийнятих митним органом рішень про коригування митної вартості товарів, рішень про визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, карток відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення підприємства;
 • наявність висновку щодо дослідження проб (зразків) імпортованих товарів;
 • неподання у визначений законодавством термін додаткових декларацій до оформлених попередніх, тимчасових, спрощених або періодичних митних декларацій;
 • наявність протоколів про порушення митних правил, встановлених статтями 469, 470, 472, 474, 478480 - 485 Митного кодексу України, які свідчать про порушення митних правил посадовими особами платника податків, декларантами;
 • наявність інформації, отриманої у передбаченому законодавством порядку, що може свідчити про можливе порушення законодавства з питань митної справи України та/або про можливе застосування схем мінімізації сплати митних платежів;
 • наявність порушень законодавства з питань митної справи України, встановлених за результатами попередніх документальних перевірок, пост-митного контролю;
 • наявність анульованих, відкликаних митних декларацій.

До плану-графіка документальних перевірок Держмитслужби включаються підприємства не частіше одного разу на 12 місяців.

Такі перевірки проводяться комплексно з питань митної справи за визначений період з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.

Забороняється включення до плану-графіка документальних перевірок Держмитслужби підприємства за окремими операціями зовнішньоекономічної діяльності.

У разі планування перевірок одного й того самого підприємства митними, іншими контролюючими органами та органами державного фінансового контролю у звітному періоді такі перевірки проводять зазначені органи одночасно.

Цей наказ набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. 22 вересня його було опубліковано в "Офіційному віснику" №74. Відповідно новий порядок почав діяти з 23 вересня.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Экспорт , Импорт , Таможня , Проверки , ВЭД

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме