Главная Все новости Госрегулирование Другое

Правительство изменило подход к государственному контролю качества лекарств

Правительство приняло постановление об улучшении уровня государственного контроля за качеством медикаментов, импортируемых в Украину

МОЗ розповідає, що Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 21.07.2021 р. №759 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну». Вона покликана покращити рівень державного контролю за якістю медикаментів, що імпортуються в Україну. 

Ухвалена постанова зокрема передбачає такі нововведення:

  1. Для ліків, вироблених  на підприємствах країн-членів ЄС, Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Нової Зеландії, Японії та Ізраїля не буде проводитися лабораторний контроль, оскільки в цих країнах існує жорстка регуляторна система. Такі лікарські засоби підлягатимуть візуальному контролю, проте за необхідності препарати можуть передавати і на лабораторний аналіз.
  2. За транспортування ліків на лабораторний аналіз відповідальними визначаються суб’єкти господарювання, які імпортують ці ліки.
  3. Встановлено оновлений перелік документів та терміни видачі висновку про якість лікарського засобу, який ввозиться на територію України. Відтепер державний контроль якості лікарських засобів, що ввозяться на територію України за результатами закупівель, що здійснюються особою, уповноваженою на здійснення закупівель, проводитиметься у термін, що не перевищує 5 робочих днів.
  4. Сертифікат якості лікарського засобу має бути перекладеним українською мовою.

Завдяки таким змінам будуть створені умови, що гарантуватимуть надходження на ринок України тільки якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів, що є запорукою захисту здоров'я і життя громадян та безпеки держави в цілому.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство охорони здоров'я України
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Лекарственные средства , Медицина

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме