Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

С 1 января действуют новые ставки пенсионного сбора за первую регистрацию авто

Изменены ставки пенсионного сбора за первую регистрацию транспортного средства

Сервісний центр МВС розповідає, що з 1 січня 2020 року, у зв’язку з встановленням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, змінилися ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкових автомобілів.

Відповідно до ст. 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з 1 січня у 2020 році встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2102 гривень.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (п. 7 ст. 1 Закону України від 26.06.1997 р. №400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування») є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в сервісних центрах МВС.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

Згідно з п. 8 ст. 4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» встановлені наступні ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкових автомобілів:

  • 3% – якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • 4% – якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • 5% – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2020 року при визначенні сплати вартості збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої реєстрації слід застосовувати такі розрахунки, в залежності від вартості легкового автомобіля:

  • не перевищує або дорівнює 346 830 грн – сплачується 3%;
  • більше ніж 346 830 грн, але не перевищує або дорівнює 609 580 грн – сплачується 4%;
  • більше ніж 609 580 грн – сплачується 5%.

Проконсультуватися щодо процедури отримання послуг із реєстрації та перереєстрації транспортного засобу можна за телефоном (044) 290-19-88, або на офіційній сторінці Facebook Головного сервісного центру МВС.

Джерело
Единый портал органов системы МВД Украины
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Автотранспорт , Пенсионный фонд , Регистрация , Транспортные средства

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме