Важливі теми
  • Скопійовано

30 травня – останній день для першої сплати ЄП для спецгрупи зі ставкою 2%

Сплачувати податкові зобов'язання з єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу слід буде на відповідні рахунки місцевих бюджетів за реквізитами для сплати єдиного податку

30 травня – останній день для першої  сплати ЄП для спецгрупи зі ставкою 2%

Чернівецькі податківці наголосили, що відповідно до ст. 10 ПКУ єдиний податок належить до місцевих податків. 

На підставі цього у роз'ясненні було вказано, що сплачувати податкові зобов'язання з єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу слід буде на відповідні рахунки місцевих бюджетів.

 

Що це означає на практиці? 

Наголосимо, що нормами ПКУ не встановлено окремих правил для сплати єдиного податку для спецгрупи. В п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ тільки зазначено, що сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання декларації.

Не повідомляли про відкриття для таких єдинників окремих рахунків і фахівці Держказначейства або ДПСУ. А за загальним правилом, рахунки для сплати єдиного податку поділяються на той, на який платять ФОПи, і той, на який платять юрособи (без зазначення ставки ЄП). 

Тож виходить, що єдинники (фізособи та юрособи) на спецгрупі, які до переходу перебували на єдиному податку, сплачують ЄП за ставкою 2% за попередніми реквізитами. 

А от «загальники» (як ФОП, так й юрособи) при переході на спецгрупу повинні будуть визначити для себе, якими будуть реквізити для сплати єдиного податку. 

Нагадаємо, що єдиний податок – це місцевий податок, тому реквізити будуть окремими для кожного району міста, сіл, смт, ОТГ за місцем реєстрації в ДПС. Для ФОПів та юросіб встановлено окремі рахунки.

Інформація про бюджетні рахунки на 2022 рік за областям наведена у довіднику на сайті ДПС ось тут.

Також цю інформацію можна переглянути у рубриці "Стан розрахунків з бюджетом" в Е-кабінеті.

І підкреслимо, що вперше сплатити ЄП за ставкою 2% треба до 30 травня включно.

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»