Чернівецькі податківці наголосили, що відповідно до ст. 10 ПКУ єдиний податок належить до місцевих податків.
На підставі цього у роз'ясненні було вказано, що сплачувати податкові зобов'язання з єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу слід буде на відповідні рахунки місцевих бюджетів.
Що це означає на практиці?
Наголосимо, що нормами ПКУ не встановлено окремих правил для сплати єдиного податку для спецгрупи. В п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ тільки зазначено, що сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання декларації.
Не повідомляли про відкриття для таких єдинників окремих рахунків і фахівці Держказначейства або ДПСУ. А за загальним правилом, рахунки для сплати єдиного податку поділяються на той, на який платять ФОПи, і той, на який платять юрособи (без зазначення ставки ЄП).
Тож виходить, що єдинники (фізособи та юрособи) на спецгрупі, які до переходу перебували на єдиному податку, сплачують ЄП за ставкою 2% за попередніми реквізитами.
А от «загальники» (як ФОП, так й юрособи) при переході на спецгрупу повинні будуть визначити для себе, якими будуть реквізити для сплати єдиного податку.
Нагадаємо, що єдиний податок – це місцевий податок, тому реквізити будуть окремими для кожного району міста, сіл, смт, ОТГ за місцем реєстрації в ДПС. Для ФОПів та юросіб встановлено окремі рахунки.
Інформація про бюджетні рахунки на 2022 рік за областям наведена у довіднику на сайті ДПС ось тут.
Також цю інформацію можна переглянути у рубриці "Стан розрахунків з бюджетом" в Е-кабінеті.
І підкреслимо, що вперше сплатити ЄП за ставкою 2% треба до 30 травня включно.
***