• Посилання скопійовано

Як здійснюється взяття на облік за основним місцем обліку ФОПа?

Взяття на облік за основним місцем обліку ФОПа проводиться ДПС у день отримання відомостей про його державну реєстрацію та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб

Як здійснюється взяття на облік за основним місцем обліку ФОПа?

Фахівці Головного управління ДПС у Черкаській області роз’яснюють, що відповідно до п. 6.1 розд. VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588, взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця здійснюється після її державної реєстрації згідно із Законом від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (Закон №755), контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі:  відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця; відомостей про скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Контролюючі органи здійснюють контроль відомостей, які надійшли стосовно фізичної особи – підприємця з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР), у порядку, визначеному п. 3.3 розд. III Порядку №1588 (п. 6.2 розд. VI Порядку №1588). Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора в журналі реєстрації заяв та повідомлень про взяття на облік (унесення змін)  платників податків (для самозайнятих осіб) за формою №7-ОПП (п. 6.4 розд. VI Порядку №1588). Згідно з п. 6.5 розд. VI Порядку №1588, дані про взяття на облік фізичної особи – підприємця передаються до ЄДР у день взяття на облік за основним місцем обліку із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, в якому фізичну особу – підприємця взято на облік.

Взяття на облік фізичної особи – підприємця підтверджується відомостями, оприлюдненими на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (портал електронних сервісів), відповідно до Закону №755.

Слід зазначити, що відповідно до п. 2 ст. 11 Закону №755 відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді:

  1. безоплатного доступу через портал електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до відомостей з ЄДР;
  2. оприлюднення публічної інформації з ЄДР у формі відкритих даних відповідно до Закону від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації»;
  3. безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих, зокрема фізичною особою – підприємцем;
  4. документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
  5. виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі;
  6. витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату;
  7. суб’єктам приватного права може надаватися прямий доступ до ЄДР в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором.

Джерело: ДПС у Черкаській області

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»