• Посилання скопійовано

Нюанси визначення граничного розміру доходу «єдинників» 3 групи для звітування за 2023 рік

Для «єдинників», які не застосовували спецгрупу, за 2023 рік граничний обсяг доходу становить 7 818 900 грн. А для СГ, які у 2023 році перебували на спецгрупі, загальна сума доходу на ЄП на 5 місяців до кінця 2023 року становить 3 257 875 грн

Нюанси визначення граничного розміру доходу «єдинників» 3 групи для звітування за 2023 рік

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що, враховуючи вимоги пп. 49.18.2 та п. 294.1 ПКУ граничний термін подання податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за 2023 рік є 9 лютого 2024 року.

Статтею 120 ПКУ передбачено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.

Пунктом 291.4 ПКУ визначено, що для платників єдиного податку третьої групи (юридичні особи) обсяг доходу з звітний податковий рік не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. Разом з тим, відповідно до пп. 9-1.4.1 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ, платники податків, які станом на 31 липня 2023 року  використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ та не відмовилися від їх використання самостійно і до переходу на такі особливості були платниками єдиного податку, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються платниками єдиного податку тієї групи єдиного податку, на якій вони перебували до моменту переходу на застосування особливостей третьої групи, встановлених п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ.

Дохід, отриманий у період застосування особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ, не включається до обсягу доходу, визначеного для відповідної групи платників єдиного податку, встановленого п. 291.4 ПКУ.

У 2023 році обсяг доходу для відповідної групи платників єдиного податку, встановлений п. 291.4 ПКУ, визначається пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ.

Тобто для платників, які не застосовували спрощену систему оподаткування з особливостями оподаткування, за 2023 рік граничний обсяг доходу становить 7 818 900 грн, а для суб’єктів господарювання, які у 2023 році перебували на спрощеній системі з особливостями оподаткування, загальна сума доходу на 5 місяців до кінця 2023 року становить 3 257 875 грн.

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, а також зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за податковим кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Юрособи на єдиному податку»