• Посилання скопійовано

Чи може «єдинник» 4 групи подати уточнюючий розрахунок частки сільгосптоваровиробництва?

Електронний формат Розрахунку передбачає встановлення типу Розрахунку – «уточнюючий». Розрахунок подається як додаток до Декларації. При цьому у таблиці «До декларації додаються» у рядку 4 проставляється позначка про поданий Розрахунок

Чи може «єдинник» 4 групи подати уточнюючий розрахунок частки сільгосптоваровиробництва?

ДПС у Запорізькій області розповідає, що враховуючи те, що Розрахунок містить економічні відомості про суб'єкта господарювання, що не впливають на показники Декларації, то юридична особа – платник єдиного податку четвертої групи, яка в поточному році подала загальну і звітну Декларації разом з Розрахунком, може подати лише Розрахунок з уточненими показниками без подання Декларації:

  • до 20 лютого (включно) поточного року – з типом «звітний новий»;
  • після 20 лютого поточного року – з типом «уточнюючий».

Відповідно до пп. «а» пп. 4 п. 291.4 до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Згідно з пп. 298.8.1 ПКУ сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи подають не пізніше 20 лютого поточного року:

  • загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
  • звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);
  • розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
  • відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Водночас пп. 295.9.1 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.

Формою розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 №772, не передбачено його подання з уточненими показниками.

Проте електронний формат Розрахунку передбачає встановлення типу Розрахунку: «звітний», «звітний новий» та «уточнюючий».

Форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578.

Згідно з п. 48.3 ПКУ податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити, зокрема інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід'ємною частиною.

Розрахунок подається як додаток до Декларації. При цьому у таблиці «До декларації додаються» платник проставляє позначку у рядку 4 про поданий Розрахунок.

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Юрособи на єдиному податку»