• Посилання скопійовано

Як юрособі скласти заяву на реєстрацію ЄП: нагадування від ДПС

Якщо юрособа-«єдинник» ІІІ групи планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях, то у графі поля 6 заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України»

Як юрособі скласти заяву на реєстрацію ЄП: нагадування від ДПС

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

Нагадаємо, що відповідно до пп. 298.1.1 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Форму Заяви затверджено наказом Мінфіну від 16.07.2019 №308.

У Заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ПКУ).

У разі зміни місця провадження господарської діяльності відповідно до п. 298.5 ПКУ Заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (абзац перший п. 298.6 ПКУ).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ПКУ).

До реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ПКУ).

Формою Заяви передбачено поле 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому зазначається така інформація:

  • код за КОАТУУ заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Державної служби статистики України від 31.10.1997 №659, розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України;
  • область, район, населений пункт;
  • вулиця, номер будинку/офісу/квартири;
  • індекс.

Отже, юридична особа, яка обрала спрощену систему оподаткування, зокрема третю групу платника єдиного податку, повинна дотримуватись вимог ст. 298 ПКУ та зазначати у Заяві обов’язкові відомості, у тому числі місце провадження господарської діяльності. 

Якщо юридична особа – платник єдиного податку третьої групи планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках)), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Юрособи на єдиному податку»