Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Порушення умов перебування на II групі єдиного податку: яка відповідальність?

Підприємець порушив умови перебування на II групі єдиного податку, надавши послуги юрособі на загальній системі оподаткування. Яку відповідальність за це передбачено - розповіли у ДФС

ДФС у Закарпатській області  нагадує, що однією з умов перебування фізичної особи-підприємця на II групі єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню. А отже, надання послуг платникам податків, що застосовують загальну систему оподаткування, є порушенням умов перебування фізичної особи-підприємця, яка застосовує спрощену систему оподаткування, передбачених пп. 2 пп. 291.4 ПКУ.

 

Яка відповідальність за це передбачена?

При недотриманні умов перебування на обраній групі єдиного податку фізична особа-підприємець втрачає право перейти на сплату єдиного податку для інших груп шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (пп. 298.1.5 ПКУ).

У разі порушення умов перебування на II групі єдиного податку, передбачених п. 2 пп. 291.4 ПКУтака особа зобов’язана:

- перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність. Такий порядок переходу вважається відмовою від спрощеної системи оподаткування. При цьому для відмови суб’єкту господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) слід подати до контролюючого органу відповідну заяву;

- до отриманого доходу за договором надання послуг юридичній особі застосувати ставку єдиного податку в розмірі 15%;

- відобразити в квартальній податковій декларації наростаючим підсумком окремо такі доходи;

- подати декларацію за податковий (звітний) квартал, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Якщо фізична особа-підприємець не виконала перелічені вище вимоги ПКУ та не перейшла на сплату інших податків і зборів, то анулювання реєстрації платника єдиного податку другої групи проводиться за рішенням контролюючого органу на підставі акта перевірки з першого числа місяця, що настає за кварталом, у якому допущено таке порушення. В результаті всі доходи, отримані після дати анулювання реєстрації платника єдиного податку, оподатковуватимуться на загальних підставах.

 

Приклад

Якщо підприємець на II групі єдиного податку здійснив розрахунки 05.12.2016 р. із юрособою, що застосовує загальну систему оподаткування за договором про надання послуг, то він був зобов’язаний згідно з нормами ПКУ:

- подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування в термін до 20.12.2016 року;

- перейти з 01.01.2017 р. на загальну систему оподаткування;

- подати до 10.02.2017 року податкову декларацію з єдиного податку, де окремо відобразити дохід, отриманий від надання послуг юридичній особі, що застосовує загальну систему оподаткування, для оподаткування за ставкою 15%.

Джерело
ДФС у Закарпатській області
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Відповідальність , Єдиний податок , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 25

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?