Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Фізособа-«єдинник» залучає фізосіб за договором ЦПХ: чи включати їх до кількості працівників?

Податківці розповіли про особливості врахування фізособою-«єдинником» осіб, що залучені до виконання робіт за договорами ЦПХ

ДФС в Одеській області розповідає, що відповідно до п. 291.4 ПКУ однією з умов застосування спрощеної системи оподаткування для фізичної особи – підприємець є:

– для платників єдиного податку I групи – не використання праці найманих осіб;

– для платників єдиного податку II групи – не використання праці найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

– для платників єдиного податку III групи – не використання праці найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена;

– для платників єдиного податку IV групи (сільськогосподарські товаровиробники) – не використання праці найманих осіб. Членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України.

У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, такі платники єдиного податку зобов’язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення, перейти на сплату інших податків і зборів.

ГКУ передбачено, що підприємці мають право укладати з громадянами договори щодо використання їх праці. 

Договори з громадянами на використання їх праці укладаються за трудовими або цивільно-правовими договорами.

Згідно з КЗпП трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. 

Відповідно до ЦКУ договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Цивільно-правовий договір (договір підряду, доручення тощо) – це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюється виплата винагороди.

Враховуючи зазначене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку укладає договір, який передбачає оплату процесу праці, тобто містить ознаки трудового договору, то такий платник єдиного податку враховує працівників, яких залучає за таким договором, до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

Якщо укладений договір відповідає нормам договору підряду, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не враховує працівників, яких залучає за таким договором, до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі «ЗІР» (категорія 107.01).

 

Від редакції

Зауважимо, що п. 291.4 ПКУ таких правил врахування фізосіб за договорами ЦПХ до кількості працівників не вказано. Але позиція ДФС вже є, тому при проведенні перевірок податківці можуть визнати договори ЦПХ трудовими та включити відповідних осіб до кількості працівників. А це, своєю чергою, може призвести до перевищення максимальної кількості працівників для І та ІІ групи та анулювання реєстрації платника єдиного податку вже за рішенням ДФС. Хоча таке рішення можна буде оскаржити у суді.

Джерело
ДФС в Одеській області
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?