Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Фізособа бажає стати «єдинником» з початку року після припинення діяльності: як заповнити заяву?

Якщо ФОП протягом календарного року перед обранням спрощеної системи припинив діяльність та знову зареєструвався, то при заповненні рядка 4 Розрахунку ставиться позначка навпроти слова «повторна»

Податківці у підкатегорії 107.12 «ЗІР» зауважили, що перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абз. 1 пп. 298.1.4 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 розд. XIV ПКУ.

При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи – підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

Форма Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 р. №308 (далі – Розрахунок).

Якщо фізична особа – підприємець протягом календарного року, який передує року обрання спрощеної системи оподаткування, не приймав самостійного рішення щодо припинення фізичної особи – підприємця, тобто не скасовував державну реєстрацію, то при заповненні рядка 4 «Відомості про державну реєстрацію протягом календарного року: первинна або повторна» Розрахунку ставиться позначка навпроти слова «первинна».

Однак, якщо фізична особа – підприємець протягом календарного року, який передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи – підприємця, але через деякий час знову зареєструвався як фізична особа – підприємець, тобто всі події відбувалися протягом одного календарного року, то при заповненні рядка 4 «Відомості про державну реєстрацію протягом календарного року: первинна або повторна» Розрахунку таким платником податку ставиться позначка навпроти слова «повторна».

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?