Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Житомирських «єдинників» І та ІІ груп звільнено від сплати податку за квітень

З 1 до 30 квітня встановлено нульову ставку для платників єдиного податку першої і другої груп, яким наразі заборонено здійснювати діяльність

Житомирська міська рада нагадує, що місцевим органам самоврядування надано право приймати рішення щодо встановлення ставок  єдиного  податку. Право внести  зміни до своїх рішень стосовно зменшення ставки платникам єдиного податку надано Законом №540 від 30 березня 2020 року.

Сьогодні депутати міської ради внесли відповідні правки до рішення Житомирської міської ради від 10.06.2015 №932 «Про місцеві податки та збори».  Зокрема   зміни   стосуються Положення про порядок обчислення та сплати єдиного податку, затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 10.06.2015 №932  «Про місцеві податки та збори».

«Зменшити ставку податку та встановити ставку  в розмірі 0% від суми податкових зобов’язань для платників єдиного податку  з 01.04.2020 по 30.04.2020 для платників єдиного податку I та II груп, робота яких заборонена, окрім суб’єктів господарювання, що визначені підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 та рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2020 №295 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об'єднаної територіальної громади» зі змінами, з обов’язковим наданням заяви до 31 грудня 2020 року  із зазначенням місця здійснення та видів діяльності», - йдеться в прийнятому документі. 

Відтак, з 1  до 30 квітня встановлюється нульова ставка  для платників єдиного податку  першої і другої груп, яким наразі заборонено здійснювати діяльність відповідно до Закону №540постанови КМУ №211,  рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2020 №295 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об'єднаної територіальної громади».

Наголошено, що у разі продовження карантину вище зазначений термін буде продовжено.

Для отримання пільги  підприємці мають  подати заяву до 31 грудня.

«Буде підготовлено  рішення виконкому  стосовно термінів подання відповідних заяв підприємцями,  а мобільні групи перевірятимуть, чи працюють заявники» , -  зазначалося під час засідання.

Про те, як мають надаватися пільги по єдиному податку, розповів  представник  податкової служби  Леонід  Джигора:  «Рішення, які приймають органи місцевого самоврядування про нульову ставку  на квітень,  вносяться до системи податкових органів і виносяться ставки. Пільги надаватимуться за заявою платника. Податкова не може  надати пільгу по КВЕДам, бо у підприємця може бути декілька КВЕДів». Законом передбачено, що штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату  на період з 1 березня до 30 квітня не нараховуються. 

Законом не визначено пільг для суб’єктів, які на загальній системі оподаткування. У Житомирі на обліку в контролюючих органах таких менше 10 % від усіх підприємців.

***

Читайте також: Місцевій владі дозволено зменшити ставки єдиного податку для І та ІІ груп на час карантину, - ДРС

Джерело
Житомирська міська рада
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Підприємці , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Усі новини про COVID-19 для бухгалтера і кадровика

Читати

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі