• Посилання скопійовано

Пільгове розмитнення авто пропонують повернути для деяких громадян: нові законопроєкти

У Раді зареєстровано два законопроєкти №7652 та №7653. Ними пропонується залишити звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення транспортних засобів для деяких громадян

Пільгове розмитнення авто пропонують повернути для деяких громадян: нові законопроєкти

Нагадаємо, що з 1 липня 2022 року скасовано звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів у митному режимі.

Проте нардепи Ю. Яцик та О. Бакумов ("Слуга народу") пропонуються все ж залишити ці пільги для деяких громадян. Для цього вони зареєстрували у ВРУ два законопроєкти щодо  посилення соціальних гарантій захисників України та інших категорій громадян:

  • №7652 зі змінами до ПКУ;
  • №7653 зі змінами до МКУ.

Ними пропонуєтся звільнити від ввізного мита, а також оподаткування ПДВ і акцизним податком операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту:

  • учасниками бойових дій, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації або, у випадку їх загибелі, одним з членів сім’ї першого ступеня споріднення;
  • фізичними особами – власниками транспортних засобів, які визнані фізично знищеними внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації та зняті з обліку в установленому порядку;
  • особами з інвалідністю, отриманою внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Звільнення не застосовуватиметься:

  • до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території державиокупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.
  • до транспортних засобів, середня ринкова вартість яких становить понад 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Транспортний засіб, який був звільнений від оподаткування та мита, не може бути відчужений та/або переданий у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам протягом трьох років з моменту його державної реєстрації. У випадку відчуження такого транспортного засобу протягом трьох років з моменту державної реєстрації транспортного засобу, та/або передачі у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам:

  • сума несплачених податків підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України;
  • сума несплаченого мита підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України.

У разі прийняття ці закони наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Авто»