• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Яку допомогу затверджено для осіб з прифронтових територій?

Вилучено з «Моїх новин»

За новим рішенням КМУ, українці, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій, отримають додаткові кошти для оплати електроенергії

Яку допомогу затверджено для осіб з прифронтових територій?

З метою превентивних дій щодо виїзду населення із зони активних або можливих бойових дій або підтримки тих, хто відмовився від евакуації, Мінсоцполітики розробило постанову щодо запровадження додаткових заходів захисту у вигляді надання додаткової підтримки на оплату послуг з постачання та розподілу електричної енергії для задоволення базових потреб громадян у життєво необхідному енергозабезпеченні, у тому числі за рахунок альтернативних енергоджерел. 13 серпня Кабінет Міністрів прийняв відповідну постанову.

Відповідно до неї сім’ї, які є отримувачами житлових субсидій і пільг та фактично проживають на територіях активних або можливих бойових дій, щомісяця починаючи з жовтня поточного року отримуватимуть від держави додаткову підтримку на оплату електричної енергії.

Відповідне призначення відбудеться автоматично Пенсійним фондом України. Додатково подавати заяву не потрібно.

Розмір допомоги визначатиметься із розрахунку на кожну людину зі складу сім’ї у розмірі вартості 100 кВт·год електроенергії (але не більше 300 кВт·год на сім’ю).

Отримуватимуть цю додаткову виплату родини разом з виплатою житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Нагадуємо, що підтримка є адресною, спрямованою на забезпечення потреб родини в електропостачанні (або інших альтернативних джерелах енергії), тому дуже важливо щомісяця вчасно сплачувати за спожиту електроенергію, у разі наявності такої послуги.

Надання додаткової підтримки здійснюватиметься за кошти державного бюджету і триватиме до:

  • переміщення одержувачів з метою проживання поза межі території активних або можливих бойових дій, або за межі території України;
  • втрати права на пільгу або житлову субсидію;
  • знищення житлового будинку;
  • у разі зміни статусу території активних або можливих бойових дій на умовно безпечні або окуповані.

Надання додаткової підтримки на оплату послуг з постачання та розподілу електричної енергії припиняється з місяця, що настає за місяцем настання зазначеної події.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Міністерство соціальної політики, сім'ї та єдності України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»