
Вже скоро українці зможуть отримувати нотаріальні послуги просто у смартфоні. Мінцифри разом з партнерами готує запуск е-Нотаріату — єдиної цифрової екосистеми для нотаріусів. Це зробить сервіс зручнішим та доступнішим, зекономивши час на візитах до установ.
"Розробка уже на фінальному етапі. Восени 2025 року був тестовий період для всіх нотаріусів. Всього взяли участь близько 2 000 нотаріусів, які бажали долучитися. Отримані відгуки будуть використані для вдосконалення інтерфейсу, процесів перевірки й інтеграції з іншими реєстрами. Основна мета цього етапу — перевірити стабільність роботи та рівень зручності для користувачів" - зазначила Зоряна Стецюк.
Мінцифри планує завершити всі етапи підготовки системи до кінця 2025 року. А на початку 2026 року почнемо працювати над запуском перших нотаріальних послуг у Дії.
Детальніше про те, як працюватиме е-Нотаріат, які послуги з’являться першими та чи будуть вони доступні українцям за кордоном, — дивіться в повному інтерв’ю Зоряни Стецюк за посиланням.
е-Нотаріат реалізується Міністерством юстиції України та ДП «НАІС» спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Дією, за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.