• Посилання скопійовано

Не кожен догляд дає право на відстрочку від мобілізації: про що слід знати?

Факт постійного догляду за людиною, яка залишилася без інших помічників, сам собою не гарантує відстрочку від мобілізації. За словами адвокатки Д. Тарасенко, закон прямо визначає, за якими саме родичами та за яких умов такий догляд є підставою для звільнення

Не кожен догляд дає право на відстрочку від мобілізації: про що слід знати?

Про чергове продовження дії воєнного стану та мобілізації до 4 травня 2026 року ми писали тут. Ці Закони діють ще з 3 лютого 2026 року.

Тож наразі більшість військовозобов'язаних, які мають відстрочку від призову, зіткнуться з необхідністю її продовження через новий строк воєнного стану та загальної мобілізації.

Як продовжити відстрочку через Резерв+ або ЦНАП і на що звернути увагу після 2 лютого 2026 р.,  дивіться у статті за посиланням.

Адвокатка Дар’я Тарасенко наголосила, що всі підстави для відстрочки визначені ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". 

Якщо ми говоримо про здійснення постійного догляду за хворою особою, то це дві підстави - п. 9 та п. 14 ст. 23. Обидві вони чітко окреслюють, які саме мають бути родинні стосунки, щоб була підстава для відстрочки:

  • у п. 9 йдеться про дружину/чоловіка, дитину, одного зі своїх батьків чи батьків дружини;
  • у п. 14 йдеться про членів сім'ї другого  (брат, сестра, дідусь, бабуся,  онуки) чи третього (дядьки, тітки, племінники, якщо не заглиблюватись в юридичні колізії) ступеня споріднення.

Отже, відстрочка для догляду можлива лише по догляду за такими родичами, як  дружина/чоловік, дитина, один зі своїх батьків чи батьків дружини, брат, сестра, дідусь, бабуся, онуки, дядьки, тітки, племінники) - і за дотримання інших умов, передбачених Законом.

Тобто постійний догляд за іншими родичами чи неродичами за жодних обставин не може бути підставою для відстрочки від призову.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»