• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

За останні 5 років кількість компаній, пов’язаних з чиновниками, зросла на 3 000

Вилучено з «Моїх новин»

Українські держчиновники зобов’язані вказувати компанії, якими володіють, в своїх деклараціях майнового стану. За останні 5 років кількість таких компаній зросла на 3 000: в 2016-му році в деклараціях фігурувало 16 117 компаній, а в 2020-му — вже 19 118

За останні 5 років кількість компаній, пов’язаних з чиновниками, зросла на 3 000

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Склад чиновництва постійно змінюється, тобто й перелік пов’язаних бізнесів щорічно виходить різний. В цiлому за п’ятирічку в деклараціях майнового стану «засвітилося» 42 262 компанії.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

Закон України не забороняє чиновникам володіти бізнесами і бути кінцевими бенефіціарами, але вимагає передавати корпоративні права в управління іншим особам, які не доводяться власнику близькими родичами.

«Кожен підприємець самостійно приймає рішення, чи співпрацювати йому з компаніями, що належать чиновникам. Але корисно при цьому усвідомлювати потенційні репутаційні ризики і той факт, що співпраця може обірватися після виборів або зміни чиновників», — зазначає Федір Сафір, керівник корпоративних продуктів Опендатаботу.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Опендатабот

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»