• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Програма єПідтримка: на що українці витрачають «ковідну» тисячу

Вилучено з «Моїх новин»

За перші два тижні роботи програми єПідтримка понад 6,2 мільйона українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. Більше 700 млн грн з отриманих коштів українці вже витратили

Програма єПідтримка: на що українці витрачають «ковідну» тисячу

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

За перші два тижні роботи програми єПідтримка понад 6,2 мільйони українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. Більше 700 млн грн з отриманих коштів українці вже витратили.

«Замість прямих дотацій ми обрали механізм стимулювання попиту у тих секторах економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Йдеться про креативні індустрії, спорт, книговидавництво, пасажирські перевезення тощо. Саме в цих сферах українці можуть витратити і уже витрачають нараховані кошти. І найбільшим попитом зараз користується придбання книжок, квитків у кінотеатри та залізничних квитків», – уточнила Перша віце-прем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали:

  • книжкові магазини – 250 млн грн;
  • кінотеатри – 210 млн грн;
  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 90 млн грн;
  • театри, концерти та розважальні послуги – 87 млн грн;
  • спорт – 59 млн грн.

Всього з початку дії програми єПідтримка громадянам  вже виплачено майже 6 млрд грн.

Нагадаємо, ініційована Президентом України програма єПідтримка спрямована на стимулювання людей до вакцинації від COVID-19 та підтримку секторів економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Це сфери культури, спорту, пасажирських перевезень.

З другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків.

Відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії). 

Офіційний старт програми відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі, отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». Це – найшвидший і найпростіший спосіб. 

На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний оффлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в оффлайн форматі. Механіка, яким саме чином відбуватимуться виплати, нині розробляється. Також на другому етапі, в 2022 році, розглядається можливість видачі фізичних банківських карток.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»