• Посилання скопійовано

Воєнний стан та мобілізацію продовжено ще на три місяці: набрали чинності закони!

11 лютого В. Зеленський підписав закони з метою продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні з 19 лютого 2023 року строком на 90 діб (тобто до 20 травня). З 14 лютого набрали чинності норми Законів №2915 та 2916

Воєнний стан та мобілізацію продовжено ще на три місяці: набрали чинності закони!

За Законом №2738-IX  воєнний стан було продовжено до 19 лютого 2023 року. Та, на жаль, війна ще триває.  Тож воєнний стан вирішено продовжити ще на три місяці. Для цього 6 лютого у ВРУ зареєстровано Президентом, а 7 лютого підтримано за основу та в цілому законопроєкти №8419 та №8420.

11 лютого Президент В. Зеленський підписав відповідні закони:

  • №2915-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні». Ним передбачено продовження строку дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб;

  • №2916-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації».  Згідно з ним строк проведення загальної мобілізації також продовжується з 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.

14 лютого ці Закони було опубліковано в «Голосі України». Тож їхні норми почали діяти з цієї дати.

Нагадаємо, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що запроваджується в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

***

Читайте такожПродовження воєнного стану до 20 травня: які наслідки для бізнесу?

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»