• Посилання скопійовано

Демобілізація через 18 місяців з моменту мобілізації: новий законопроєкт

Законопроєктом №9142 передбачено, що громадяни, які проходять військову службу і були мобілізовані з моменту запровадження воєнного стану, мають право служити не більше 18 місяців з моменту призову, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу

Демобілізація через 18 місяців з моменту мобілізації: новий законопроєкт

24 березня 2023 року О. Гончаренко зареєстрував у ВРУ законопроєкт №9142 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації».

Поки що його тексту немає. Але, як розповів автор проєкту, ним пропонується внести зміни до:

1) Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» і встановити, що громадяни, які проходять військову службу і були мобілізовані з моменту запровадження воєнного стану, мають право служити не більше 18 місяців з моменту призову, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу; 

2) Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в частині надання відстрочки від призову на п’ять років для тих, хто демобілізований та відслужив максимальний термін служби за призовом під час мобілізації.

«До мене зверталося багато військових, які пояснювали, що ситуація невизначеності термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану. Слід особливо врахувати, що після початку повномасштабного вторгнення першими прийшли в армію добровольці й ті, хто не збирався ухилятися від повісток. Виходить, що держава та суспільство могли покластися на цих людей для свого захисту. Натомість ці люди, без чітко прописаних прав і термінів служби, наразі не можуть покластися на державу та суспільство», - зазначив О. Гончаренко.

З огляду на це, він закликає якнайшвидше розглянути цей законопроєкт.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»