• Посилання скопійовано

Порядок виконання судових рішень щодо соціальних виплат

Рішення подаються до відповідних управлінь забезпечення примусового виконання рішень міжрегіональних управлінь Мін’юсту за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку

Порядок виконання судових рішень щодо соціальних виплат

Стосовно порядку виконання судових рішень про перерахунок пенсії та виплати особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Міністерство юстиції України розповідає, що основними проблемами невиконання рішень щодо соціальних виплат є відсутність належного бюджетного фінансування, а також необхідність удосконалення механізму виконання таких рішень.

Під час примусового виконання рішень про зобов’язання органів Пенсійного фонду України (далі – ПФУ) та Управління соціального захисту населення (далі – УСЗН) вчинити певні дії щодо нарахування/перерахунку пенсій (соціальних виплат) та їх виплати, органами ПФУ та УСЗН сума пенсійних виплат нараховується, але не виплачується у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування.

Порядок виконання рішень, за якими боржник зобов’язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення (до зазначеної категорії рішень належать рішення щодо зобов’язання органів ПФУ та УПСЗН нарахувати та виплатити пенсії, соціальні виплати), та відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, визначено ст. 63, 75 Закону.

Вказаними статтями Закону, зокрема, передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника-юридичну особу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання, а у разі повторного невиконання – накладає штраф у подвійному розмірі та у разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Статтею 7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачено, що у разі невиконання боржником рішень протягом двох місяців державний виконавець зобов’язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку шляхом стягнення коштів з ПФУ та УСЗН.

Виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу здійснюється Казначейством в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень – за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою КМУ від 03.08.2011 №845.

Крім того, постановою КМУ від 03.09.2014 №440 затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою (далі – Порядок №440).

Цей Порядок розповсюджується на рішення – виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені ч. 1 ст. 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» суб’єкти (державний орган; державні підприємство, установа, організація; юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства), які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року.

Згідно з пунктом третім цього Порядку, рішення подаються до відповідних управлінь забезпечення примусового виконання рішень міжрегіональних управлінь Мін’юсту за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

Відповідно до п. 4 вказаного Порядку №440, заявник подає до органу державної виконавчої служби відповідний перелік документів.

Передача рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється окремо щодо кожної черги щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом (п. 13 Порядку №440) відповідальною особою на підставі акта приймання-передавання (п. 15 Порядку №440).

Інформація станом на 16 травня 2023 року

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»