• Посилання скопійовано

Бізнес покращує прогнози фінансових показників на 2024 рік

Компанії покращують прогнози фінансових показників. Більшість керівників очікують зростання доходів у 2024 році: 72% розраховують на приріст у гривні і 55% – у натуральному виразі

Бізнес покращує прогнози фінансових показників на 2024 рік

Більше половини опитаних компаній, а саме 58% прогнозують позитивну динаміку розвитку свого бізнесу у 2024 році. Такими є висновки опитування Європейської Бізнес Асоціації «Прогнози бізнесу на 2024 рік». Минулого року таких було 47%. Цьогорічні результати демонструють позитивний тренд обережного покращення настроїв та прогнозів топ-менеджерів членських компаній Асоціації.

Переглянути презентацію

Водночас 29% директорів розраховують у 2024 році втримати бізнес-показники на рівні попереднього року, а 13% прогнозують негативну динаміку (минулого року таких було 25%).

Компанії покращують прогнози фінансових показників. Більшість керівників очікують зростання доходів у 2024 році: 72% розраховують на приріст у гривні і 55% – у натуральному виразі. Минулого року таких було 58% та 43% відповідно. Зокрема, 35% опитаних підприємців очікують зростання доходів у гривні до 10% і 25% – на 11-20%. Падіння доходів у гривні прогнозують 16%, у натуральному виразі – 17%.

У бюджетах на 2024 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 41 грн за 1 долар. Для порівняння: на 2023 рік бізнеси закладали 43 грн/$, а у 2021-2022 роках – 29 грн/$.

Нових людей у наступному році планують наймати 2 з 5 СЕО. Минулого року цей показник був удвічі меншим. Водночас близько половини компаній, а саме 48% залишать команду без змін і 12% планують скорочення штату.

Переважна більшість опитаних компаній, а саме 87% підвищать заробітну плату своїм співробітникам. Із них 46% планують підвищення до 10%, а 41% – від 10% до 20%. Тільки 1% компаній скорочуватимуть рівень заробітної плати і 12% планують залишити його без змін. Минулого року до підвищення зарплат вдавалися 73% керівників компаній.

У порівнянні з минулим роком зросла кількість компаній, що планують впровадження нових інвестиційних проєктів, – з 19% до 26%. Середня вартість запланованих проєктів також зросла та становить близько 8 млн доларів (у середньому 3 млн доларів у 2023 році).

Так само дещо зросла кількість компаній, що планують інвестиції у соціальні ініціативи, – з 60% до 65%. У середньому бізнес готовий спрямовувати на соціальні проєкти близько 6% від доходів компанії. У 2023 та 2022 роках ці показники становили 8% та 3% відповідно).

«Бізнес поступово відновлюється, інвестує та будує плани, а отже, вірить у краще майбутнє України та нашу перемогу. Мало того – усіляко її наближає та робить великий акцент на соціальних ініціативах. Водночас ми бачимо запит на реформи, які вже відверто «перезріли» – дієву боротьбу з корупцією, судову реформу, захист прав інвесторів. Це наше зобов’язання на шляху до ЄС, це наша відповідальність перед прозорим бізнесом, що зберігає відданість Україні у найважчі часи.

До топ-3 пріоритетних завдань до Уряду бізнес традиційно відніс боротьбу з корупцією, необхідність проведення судової реформи, встановлення верховенства права та забезпечення макроекономічної стабільності».

Анна Дерев'янко
Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації 

Довідково:

У дослідженні «Прогнози бізнесу на 2024 рік» взяв участь 91 топ-менеджер компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Опитування проводилося з 26 серпня до 4 вересня 2023 року. Дослідження «Прогнози бізнесу» проводиться Асоціацією вже 8-й рік поспіль.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»