• Посилання скопійовано

Рада ЄС схвалила цифрові шенгенські візи

Рада Європейського Союзу 13 листопада схвалила процедуру, яка дозволить мандрівникам з-за меж Шенгенської зони подаватися на візу онлайн. Зазначається, що міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС схвалили два відповідні регламенти

Рада ЄС схвалила цифрові шенгенські візи

Finance.ua розповідає, що Рада Європейського Союзу 13 листопада схвалила процедуру, яка дозволить мандрівникам з-за меж Шенгенської зони подаватись на візу онлайн.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Ради ЄС.

Зазначається, що міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС схвалили два відповідні регламенти, які передбачають створення платформи для подання візових заявок онлайн і замінять візову наліпку штрихкодом із криптографічним підписом.

Передбачається, що через платформу заявники зможуть надати всі необхідні дані, включно з документами, й оплатити візовий збір. А відвідування консульств буде потрібне лише для тих, хто в'їжджатиме в Євросоюз вперше.

«Можливість подати заявку на шенгенську візу онлайн стане великим покращенням для громадян і для обробки заявки. Це спростить процес подання заявок для мандрівників та водночас полегшить навантаження на національні адміністрації, які зможуть реагувати швидше та ефективніше», – сказав міністр внутрішніх справ Іспанії Фернандо Гранде-Марласка Гомес.

Регламенти набудуть чинності після завершення технічної роботи над платформою для подання візових заявок, на що піде кілька місяців, та публікації в Офіційному журналі ЄС.

У квітні 2022 року Єврокомісія подала пропозицію про цифровізацію візових процедур, а її розгляд Радою ЄС тривав із березня цього року.

У червні цього року Рада ЄС та Європарламент узгодили правила цифровізації візових процедур, зокрема подання заявок на візи онлайн та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.

Джерело: FINANCE.UA

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»