• Посилання скопійовано

В Україні пропонують відзначати Міжнародний чоловічий день

Проєктом Постанови №10270 пропонується встановити в Україні Міжнародний чоловічий день, який відзначати щороку 19 листопада на постійній основі

В Україні пропонують відзначати Міжнародний чоловічий день

20 листопада 2023 року у ВРУ зареєстровано проєкт Постанови №10270 "Про встановлення в Україні Міжнародного чоловічого дня".

Як бачимо з назви, документом пропонується встановити в Україні Міжнародний чоловічий день, який відзначати щороку 19 листопада на постійній основі. Крім того, Кабінету Міністрів України рекомендується розробити із залученням громадськості та затвердити у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Міжнародного чоловічого дня.

Як зазначено у пояснювальній записці, встановлення Міжнародного чоловічого дня допоможе акцентувати увагу на конкретних питаннях, які стосуються чоловіків, таких як здоров'я, психічне благополуччя, батьківство та інші. Це може стати сприянням для обговорення і прийняття соціальних і законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення якості життя чоловіків. Міжнародний чоловічий день може служити платформою для поширення усвідомлення щодо проблем, які стосуються чоловіків, таких як насильство, зловживання алкоголем та інші соціальні виклики. Це може сприяти розробці та реалізації ефективних програм і заходів з їхнього запобігання.

Міжнародний день чоловіків започатковано в Тринідаді і Тобаго в 1999 році, його заснував доктор Джером Тулак Сінгх на честь дня народження свого батька. Нині його відзначають у понад 80 країнах з метою висвітлити:

  • соціальні проблеми, з якими стикаються чоловіки як психічно, так і фізично,
  • роль чоловіків як активних батьків,
  • чоловіки як позитивні агенти змін у суспільстві; рольове моделювання інклюзивної поведінки,
  • бачення різних ідентичностей людей крізь призму інтерсекційності.

Вступ України у цей міжнародний рух може сприяти співпраці та обміну досвідом з іншими країнами у сферах, що стосуються чоловіків та гендерної рівності.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»