• Посилання скопійовано

ВРУ підтримала у ІІ читанні законопроєкт про посилення соцзахисту військовослужбовців

Прийнятий ВРУ законопроєкт №10313 передбачає уточнення підстав для виплати додаткової винагороди військовослужбовцям під час дії воєнного стану

ВРУ підтримала у ІІ читанні законопроєкт про посилення соцзахисту військовослужбовців

Міністерство оборони України розповідає, що 21 березня парламент ухвалив в цілому законопроєкт №10313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист».

Документ, напрацьований робочою групою Комітету національної безпеки та оборони парламенту за активної участі Міноборони, передбачає низку норм, спрямованих на посилення соціального захисту військовослужбовців та забезпечення їхніх прав.

Зокрема: 

  • встановлення права на одноразову відпустку під час народження дитини зі збереженням грошового забезпечення, 
  • компенсація за невикористані дні відпустки для строковиків, 
  • запобігання дискримінації за ознакою статі та сексуального домагання, а також можливість звільнення від службових обов’язків військовослужбовців-жінок на період хвороби дитини.

Окрім того, закон передбачає уточнення підстав для виплати додаткової винагороди військовослужбовцям під час дії воєнного стану та недопущення залучення до капеланської діяльності осіб, що належать до церкви з керівним центром у ворожих до нашої держави країнах.

«Я хочу подякувати народним депутатам за оперативне рішення. Прийнятий законопроєкт передбачає тривале, за потреби, лікування військовослужбовців, зокрема і за кордоном, прибирає таке поняття, як обмежено придатний, фіксує виплати під час лікування протягом 12 місяців та закріплює норми психологічної допомоги. 

Усі ці та інші норми допоможуть посилити систему соціального захисту військовослужбовців і вирішити низку викликів, що стояли перед Силами оборони», – наголосила заступниця Міністра оборони Наталія Калмикова.

Джерело: Міністерство оборони України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»