• Посилання скопійовано

СМС з кодом погашення рецепта на ліки не надходить на телефон: які подальші дії?

Існує кілька причин, чому повідомлення з номером та кодом погашення електронного рецепта не надійшло вам на телефон. Одна з них – поточний номер телефону відрізняється від того, який зазначений під час реєстрації в ЕСОЗ

СМС з кодом погашення рецепта на ліки не надходить на телефон: які подальші дії?

Смс-повідомлення від електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) – це важливий інструмент комунікації системи з пацієнтом. Зокрема, через нього пацієнт отримує ключову інформацію – номер е-направлення, медичного висновку про тимчасову непрацездатність чи номер та код погашення е-рецепта для його використання в аптеці. Саме тому важливо, щоби він завжди був актуальним та коректним.

МОЗ розповідає, що існує кілька причин, чому повідомлення з номером та кодом погашення електронного рецепта не надійшло вам на телефон.

Одна з них – ваш поточний номер телефону відрізняється від того, який зазначений під час реєстрації в ЕСОЗ. Ви могли вказати неправильний номер, втратити доступ до нього або ж з часом змінили його. Тож якщо смс не надходять, слід звернутися до лікаря (первинної медичної допомоги або ж лікаря-спеціаліста під час консультації), щоб перевірити, чи є коректним вказаний вами раніше номер в ЕСОЗ.

Якщо ваш номер телефону, зазначений в ЕСОЗ, неактуальний, його необхідно змінити за першої можливості для того, щоб надалі безперешкодно отримувати е-рецепти, направлення та медичні висновки.

Нагадуємо, як це можна зробити.

Інша причина, чому не надходить смс з кодом погашення електронного рецепта,  – ви обрали офлайн-метод автентифікації, тобто не за допомогою номеру телефону, а через документи.

У такому разі потрібно звернутися до лікаря – він має надрукувати вам інформаційну памʼятку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення. Інформація, зазначена саме в цій інформаційній довідці, а не смс-повідомлення, буде підставою для отримання потрібних вам ліків або медвиробів в аптеці.

Ще одна причина відсутності смс-повідомлення з номером і кодом погашення електронного рецепта може бути повʼязана з певними технічними проблемами, зокрема з самим телефоном або ж із роботою мобільного оператора. У такому разі рекомендуємо перевірити, чи справний ваш телефон та чи не заповнена його памʼять, а лікар може повторно надіслати вам смс у період, коли, наприклад, відновиться звʼязок.

Зазначимо, що ви в будь-який час можете змінити метод автентифікації, щоби смс-повідомлення від ЕСОЗ (зокрема і про рецепти) надходили на ваш телефон.

Для цього потрібно звернутися до лікуючого лікаря і попросити його допомогти вам це зробити.

Обирайте метод автентифікації за номером телефону – це набагато зручніше. Якщо попередньо під час реєстрації ви обрали інший метод (за документами), рекомендуємо змінити його автентифікацію та інформування за номером телефону, адже це значно пришвидшує та спрощує використання більшості медичних цифрових сервісів.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»