• Посилання скопійовано

Яким підприємствам відключатимуть електроенергію в останню чергу: перелік від Кабміну

Уряд визначив перелік критично важливих об’єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження

Яким підприємствам відключатимуть електроенергію в останню чергу: перелік від Кабміну

Кабмін постановою від 24.05.2024 №600 затвердив Порядок визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Ним визначено процедуру взаємодії у процесі визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності між Міненерго, Держенергонаглядом, оператором системи передачі, операторами систем розподілу, а також:

 • користувачами (як споживачами) системи передачі;
 • споживачами електричної енергії, електроустановки яких приєднані
 • до електричних мереж виробника, резервне живлення якого забезпечується від електричних мереж системи передачі або розподілу;
 • та/або від мереж виробника споживачами електричної енергії, які підключені до мереж основного споживача, живлення якого забезпечується від  мереж системи передачі.

Крім того, пунктом 30 Порядку визначено перелік критично важливих об’єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження. До них належать об’єкти споживача, а саме:

 • об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури;
 • заклади охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
 • військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (зокрема об’єкти, що використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану);
 • підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання (замовлення) із створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів, а також підприємства залізничного транспорту;
 • підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни,
 • підприємства з неперервним циклом виробництва;
 • електронні комунікаційні мережі;
 • органи державної влади (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об’єкти ДСНС).

Переліки критично важливих об’єктів готуються та затверджуються обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями). 

Відомості про об’єкти, що містяться в переліку, є інформацією з обмеженим доступом, вимогу щодо захисту якої встановлено законом.

Ця постанова набере чинності 28 червня 2024 року (через місяць з дня її опублікування, яке відбулося в "Урядовому кур'єрі, 28.05.2024 №108). Діятиме вона протягом періоду воєнного стану і шести місяців після його припинення або скасування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»