• Посилання скопійовано

Раді пропонують продовжити термін оновлення військово-облікових даних

У ВРУ зареєстровано законопроєкт №11305, яким пропонується продовжити строки оновлення військово-облікових даних та постановки на військовий облік до 150 днів з моменту набрання чинності Законом №3633-IX

Раді пропонують продовжити термін оновлення військово-облікових даних

29 травня 2024 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №11305 "Про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" щодо продовження строку оновлення військово-облікових даних".

Як зазначено у пояснювальній записці, метою законопроєкту є забезпечення можливості усім громадянам України віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку, оновити свої військово-облікові дані шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та уникнути несправедливої адміністративної відповідальності у вигляді величезних штрафів через неспроможність ТЦК та СП прийняти усіх бажаючих військовозобов’язаних у 60-денний строк.

Адже вже станом на сьогодні кількість громадян, які мають особисто прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки значно перевищує можливості ТЦК та СП їх прийняти. Після прийняття Закону №3633-IX біля ТЦК та СП щодня спостерігається величезне скупчення людей. Громадяни масово скаржаться на неможливість потрапити до ТЦК на особистий прийом.

Стає очевидним, що ТЦК та СП не зможуть прийняти усіх військовозобов’язаних, яким необхідно виконати вищевикладені вимоги Закону №3633-IX у відведений 60-денний строк до 16 липня 2024 року. Отже, тим, хто не встигне виконати вимоги Закону №3633-IX, загрожує адміністративна відповідальність у вигляді величезних штрафів від 17 тис. грн і більше.

З огляду на це законопроєктом пропонується внести зміни до пункту 1 частини 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону від 11.04.2024 №3633-IX, продовживши строки оновлення військово-облікових даних та постановки на військовий облік до 150 днів з моменту набрання чинності цим Законом.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»