• Посилання скопійовано

Дозволи ЄКМТ: з 1 січня 2026 року дозволи перейдуть в електронний формат

З 1 січня 2026 року дозволи ЄКМТ та бортові журнали до них переходять у електронний формат. Відповідні зміни проводить Міжнародний транспортний форум

Дозволи ЄКМТ: з 1 січня 2026 року дозволи перейдуть в електронний формат

Урядовий портал повідомляє, що у Міністерстві розвитку громад та територій України відбулось засідання комісії з розподілу дозволів Європейської конференції міністрів транспорту (ЄКМТ).

Це дозволи на вантажні перевезення, що дають можливість перевозити товари в межах держав-членів Європейської конференції міністрів транспорту. Загалом до організації входять понад 40 країн.

Квота дозволів для українських перевізників становить 379 базових квот.

Під час засідання Комісія схвалила рішення про розподіл базової квоти дозволів на 2026 рік. Так, у наступному році 80% дозволів будуть розподілені для вантажівок стандарту екологічності Євро 6. Інші 20% – для вантажівок стандарту Євро 5.

Це важливо для перевізників, які планують подаватись на конкурс з розподілу дозволів на наступний рік. Подача документів розпочнеться з 1 жовтня 2025 року.

Окремо під час засідання було наголошено, що з 1 січня 2026 року дозволи ЄКМТ та бортові журнали до них переходять у електронний формат. Відповідні зміни проводить Міжнародний транспортний форум (МТФ).

Нагадаємо, що у травні цього року члени Секретаріату МТФ проводили навчання для українських перевізників з використання нової цифрової системи дозволів ЄКМТ у Львові та Києві.

Як і раніше, перевізники можуть оформити тестовий доступ до цифрової системи ЄКМТ. Для реєстрації на цій платформі на електронні пошти, вказані в ліцензійних справах, були надіслані листи з адреси EDI-request@itf-oecd.org. Якщо такий лист перевізник не отримав, то заповніть форму за посиланням.

Також перевізникам доступне навчальне відео від Міжнародного транспортного форуму (англійською мовою) за посиланням. Для зручності радимо обрати в налаштуваннях можливість перегляду відео з українськими субтитрами.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»