• Посилання скопійовано

Агроекспортери запропонують оптимальний механізм для встановлення мінімальних експортних цін

За результатами наради сторони домовилися, що найближчим часом представники агроасоціацій аргументують свої пропозиції, а також представлять конкретні редакції норм, які допоможуть вирішити вищезгадані проблеми

Агроекспортери запропонують оптимальний механізм для встановлення мінімальних експортних цін

20 березня за ініціативи агроасоціацій відбулася онлайн-зустріч, метою якою було обговорити, за яким порядком Кабмін має визначати та розраховувати мінімальні експортні ціни. 

Участь в обговоренні взяли також представники Мінагрополітики, секретаріату Податкового комітету ВРУ та Мінекономіки.

Це питання постало у зв’язку з ухваленням Закону щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану (№2881-IX від 12.01.2023), яким передбачено внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів. Проте для того, аби цей механізм запрацював, необхідно також ухвалити зміни до Митного кодексу, які наразі готує до внесення секретаріат Податкового комітету ВРУ.

«Разом з експортерами ми хочемо дійти консенсусу щодо того, на підставі яких джерел інформації та як саме визначатиметься мінімальна ціна. З якою періодичністю та на який строк будуть встановлюватися такі мінімальні ціни. Як визначатиметься мінімальна ціна, якщо контракт укладено за декілька місяців до здійснення експорту», – зазначив радник Міністра аграрної політики та продовольства Михайло Соколов.

Зокрема, під час обговорення представники асоціацій наполягали на тому, що помилково в українських реаліях під час визначення мінімальних цін застосовувати котирування світових бірж. Коректніше брати інформацію з відповідних аналітичних агентств, у тому числі державних, щодо експортних цін в українських портах чи в інших пунктах перетину кордону. 

Представники УКАБу запропонували визначати мінімальну ціну, беручи середню ринкову ціну за умовами CIF-порт без ПДВ за курсом НБУ та зменшуючи її на 40%, за умови перегляду не рідше ніж раз на місяць. 

За результатами наради сторони домовилися, що найближчим часом представники агроасоціацій аргументують свої пропозиції, а також представлять конкретні редакції норм, які допоможуть вирішити вищезгадані проблеми. Далі Мінагрополітики, секретаріат Податкового комітету, Мінекономіки та Нацбанк опрацюють усі пропозиції. І в результаті буде запропоновано оптимальне рішення.

Джерело: Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»