• Посилання скопійовано

З 6 червня на експорт шести видів агропродукції до ЄС діятимуть нові правила

З 6 червня запрацюють оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, що діятимуть рік. На деякі агропродукти встановлено квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021 року та 2022 – 2023 роки

 З 6 червня на експорт шести видів агропродукції до ЄС діятимуть нові правила

З 6 червня запрацюють оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, що діятимуть рік. На деякі агропродукти встановлені квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021 року та 2022 – 2023 роки. 

Про це зазначив виконувач обов’язків Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на конференції GRAIN UKRAINE.

Це стосується шести видів продукції: цукру, яєць, м'яса птиці, кукурудзи, крупи, меду.

На експорт цукру до ЄС квота на рівні 262 тис. тонн вже вичерпалась.

«З 1 червня Урядом запроваджено нульову квоту на цукор, яка діятиме до кінця року. Але українські агровиробники продовжують експортувати цукор в країни Африки, Близький Схід, Великобританію», - зауважив Тарас Висоцький.

Загалом, за його словами, виробництва цукру для внутрішнього споживання достатньо. 

Він наголосив, що ЄС – найбільший торговельний партнер України. У 2023 році близько 60% агропродукції було експортовано до країн ЄС. 

Виконувач обов’язків Міністра також розповів, що невдовзі вступлять в силу закони, які забезпечуватимуть механізми прозорого і безперешкодного експорту.

«Нові законодавчі зміни передбачають встановлення мінімальних цін на експорт зернових та олійних культур, горіхів і меду. Також у ДАР буде запущена система простежуваності щодо виробленої продукції. Міністерство агрополітики розробляє алгоритм впровадження змін, які будуть опубліковані для громадського обговорення», - підкреслив Тарас Висоцький.

Довідково. Конференція GRAIN UKRAINE – дискусійний формат за участі ключових гравців світового агроринку, що забезпечує високий рівень обговорення та нетворкінгу. Існує з 2016 року.

Джерело: Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»