• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Яка відповідальність за порушення при проведенні розрахункових операцій та невидачу фіскального чека?

Вилучено з «Моїх новин»

За порушення у сфері РРО застосовуються штрафи у розмірі 100% вартості товару, реалізованої послуги при першому порушенні та 150% – при кожному наступному порушенні

Яка відповідальність за порушення при проведенні розрахункових операцій та невидачу фіскального чека?

Західне МУ ДПС по роботі з ВПП області інформує, що відповідно до вимог Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій (РРО/програмні РРО) з обов’язковим формуванням та видачею покупцеві розрахункового документа встановленої форми (фіскального чека).

За порушення зазначених вимог законодавством передбачено фінансову відповідальність:

  • у разі непроведення розрахункової операції через РРО/ПРРО та/або невидачі розрахункового документа встановленої форми – застосовується штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів (послуг), проданих з порушенням, за перше вчинене порушення;
  • за кожне наступне аналогічне порушення – штраф у розмірі 150 відсотків вартості товарів (послуг).

Крім того, передбачена відповідальність за використання РРО/ПРРО, не переведеного у фіскальний режим роботи, або застосування несертифікованого програмного забезпечення.

Звертаємо увагу, що отримання покупцем фіскального чека є підтвердженням законності проведення розрахункової операції та гарантує захист його прав як споживача.

***

Читайте також

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»