• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Що чекає в 2015 році підприємців, які використовують РРО?

Вилучено з «Моїх новин»

З нового року окремі суб'єкти будуть подавати в ДФС електронні копії розрахункових документів і чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО

Що чекає в 2015 році підприємців, які використовують РРО?

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

В разъяснении от 1 декабря ГФС рассказала о новых изменениях в Системе учета данных от регистраторов расчетных операций (далее - СУД РРО).

С 1 января 2015 года вступает в силу новая редакция пункта 7 статьи 3 Закона «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг». Согласно изменениям субъекты хозяйствования, которые используют РРО, должны подавать в органы ГФС электронные копии расчетных документов и чеков, которые содержатся на контрольной ленте в памяти РРО или в памяти модемов, присоединенных к ним.

Это правило не распространяется на субъектов хозяйствования, которые используют такие РРО, как электронные таксометры, автоматы по продаже товаров и РРО, применяемые для учета и регистрации операций по купле-продаже иностранной валюты. Эти субъекты должны подавать в органы ГФС информацию об объеме расчетных операций, выполненных в наличной или безналичной форме, или об объеме операций по купле-продаже иностранной валюты, которая содержится в фискальной памяти указанных РРО.

С целью выполнения указанных требований СУД РРО дорабатывается для обеспечения передачи и обработки информации с РРО в чековом режиме. То есть в СУД РРО закладывается возможность получать, хранить и использовать для анализа информацию об объемах продажи, отраженных в каждом чеке (расчетном документе). В ГФС считают, что это повысит качество аналитических данных, которые будут использоваться во время налогового контроля. С другой стороны, это даст возможность добросовестным налогоплательщикам почувствовать существенное уменьшение контроля со стороны налоговиков.

Важным также является то, что в СУД РРО закладывается возможность осуществления общественного контроля за бизнесом, ведь покупатель, который получил чек, сможет в любое время получить информацию об отражении такого чека в СУД РРО.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ЮРЛІГА

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Розрахунки через QR-код: коли обов’язковий РРО/ПРРО
    QR-код у розумінні законодавства, що регулює розрахункові операції, не є платіжним засобом. При цьому застосування РРО та/або ПРРО залежить не від форми розрахункових операцій, а від способу отримання коштів як оплати за товар (послугу)
    30.04.202679
  • Нотаріуси отримали можливість здійснювати безготівкові розрахунки з Новою поштою
    Нотаріуси та інші самозайняті особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, відтепер можуть укладати договори з Новою поштою та користуватися безготівковими розрахунками за послуги доставки
    28.04.202626
  • Реєстрація ПРРО: визначення дати старту
    Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання надсилається інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО. Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО
    24.04.202654
  • Цілодобова робота магазину: як створювати Z-звіт
    Якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальний звітний чек (щоденний Z-звіт) повинен створюватись РРО щодня після закінчення робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня
    23.04.202673
  • Авторизація на ПРРО з операційною системою Android: як здійснити
    Для авторизації на програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі – ПРРО) з операційною системою Android необхідно виконувати дії відповідно до інструкції «Програмне забезпечення реєстрації фіскальних чеків «ПРРО Каса» (Android). Керівництво користувача»
    23.04.202631