• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Нові правила щодо РРО планують далі поліпшувати: черговий законопроект

Вилучено з «Моїх новин»

Законопроект №2453, серед іншого, пропонує виключити обов’язок використання РРО суб'єктами господарювання (в т.ч. інтернет-магазинами), які отримують платежі за надані товари (послуги) в безготівковій формі

 Нові правила щодо РРО планують далі поліпшувати: черговий законопроект

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

15 листопада 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №2453 "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг".

Метою законопроекту є:

  • усунення наявних суперечностей в законодавчих актах України, виключення положень, які втратили свою актуальність на даному етапі розвитку відносин в податковій сфері;
  • стимулювання суб’єктів господарювання до добровільного обмеження готівкового обороту;
  • спрощення ведення бізнесу в Україні;
  • підвищення позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business;
  • забезпечення реалізації положень проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг».

 

Що пропонується?

1. Виключити обов’язок використання РРО суб'єктами господарювання (в т.ч. інтернет-магазинами), які отримують платежі за надані товари (послуги) в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо). При цьому вказані суб’єкти господарювання матимуть право застосовувати РРО за бажанням.

2. Виключити можливість застосування відповідальності до суб'єктів господарювання, які здійснюють доставку товарів, за те, що вони на місці проведення розрахунків не зберігають отримані кошти.

3. Зменшити розміри фінансових санкцій за порушення вимог Закону про РРО до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів. Планують повернути «старі» штрафи за невикористання РРО:

  • за порушення, вчинене вперше - 1 грн;
  • за кожне наступне вчинене порушення - 100%

Нагадаємо, що за Законом №128 з 19 квітня по 1 жовтня 2020 року санкції застосовуватимуться в таких розмірах:

  • 10% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

З 1 жовтня 2020 року розміри штрафів будуть становити 100% за перше порушення, а за друге та більше – 150%. Про це ми писали тут.

У разі прийняття цей Закон набере чинності одночасно із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»