Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

ДПС оновила Державний реєстр РРО

Новий Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 182 моделі

ДПСУ  наказом від 13.01.2022 р. №19 внесла зміни до наказу ДПС від 21.12.2020 р. №744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», а саме - затвердила у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. 

Переглянути новий реєстр РРО >>>

Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 182 моделі (у попередньому реєстрі було 188 моделей, тобто зменшився реєстр на 6 моделей). 

Окремо наводиться Перелік реєстраторів розрахункових операцій, виключених з Державного реєстру в 2016-2021 роках, експлуатація яких не дозволяється. У списку таких РРО 23 (у попередньому переліку було 16).

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 року змінилися правила роботи з РРО:

  • по-перше, фізособи-«єдинники» мають застосовувати РРО. Закінчився перехідний період (п. 61 підрозділу 10 Розділу ХХ ПКУ) і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стало обов’язковим. Які підприємці-«єдинники» мають застосовувати РРО у 2022 році, чи є винятки? Як зареєструвати апаратний чи програмний РРО? Які особливості застосування РРО при продажу товару з доставкою? Що буде з порушниками? Читайте у статті від редакції;
  • по-друге, суттєво зросли розміри штрафів за незастосування РРО. Штраф за незастосування РРО у разі його обов'язкового використання становить 100% вартості проданих товарів (раніше було 10%). Про це читайте у роз'ясненні податківців;
  • по-третє, звільнено від використання РРО та ПРРО ФОПів, що торгують в селах. КМУ затвердив зміни до Переліку №1336. Вони чітко визначають, що реалізація товарів на території села звільнена від обов‘язкового використання РРО.  У яких випадках таке звільнення може бути застосоване та які є винятки - читайте у коментарі від редакції.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook.

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Реєстрація , РРО , Довідник

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі