• Посилання скопійовано

Повернення штрафів за роботу без РРО та перевірок торговців підакцизними товарами: подробиці від Гетманцева

Гетманцев звернувся до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів

Повернення штрафів за роботу без РРО та перевірок торговців підакцизними товарами: подробиці від Гетманцева

З 1 жовтня в Україні повертають штрафи за торгівлю без касових апаратів – і штрафи є великими. Про це попередив в ексклюзивному коментарі Українському Радіо голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії «Слуга народу» Данило Гетманцев. Йдеться про необхідність для підприємців застосовувати реєстратори розрахункових операцій/програмні реєстратори розрахункових операцій/(РРО/ПРРО, «касовий апарат»). Повернення штрафів передбачив ухвалений Верховною Радою закон, який набув чинності 1 серпня нинішнього року.

«Що стосується перевірок платників податків, то я хочу звернутися до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлені», – наголосив Данило Гетманцев. Якщо говорити про планові перевірки бізнесу, тобто звичайний контроль, який був до війни, уточнює голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, то вони відновлені не у повному обсязі. «Перевірки стосуються певних груп платників податків. Це підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські й фінансові установи, а також гральний бізнес. Днями буде ухвалено план податкових перевірок. І до кінця року перевірять усі підприємства. Ми забезпечимо законну діяльність "білих" операторів і ліквідуємо чорних»

Що стосується електронної акцизної марки, то вона запрацює з 1 січня 2026 року, уточнив Данило Гетманцев. Адже там задіяні складне програмне забезпечення та чималі інвестиції.           

 

Як штрафуватимуть із 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів?

Здійснювати перевірки використання підприємцями РРО або ПРРО та штрафувати у разі виявлення порушень закон уповноважує Державну податкову службу (ДПС). Штраф накладають на кожну транзакцію без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень.

Перше порушення: 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями

Друге та наступні порушення: 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

***

Читайте також:

Джерело: Українське радіо

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»